Valentina Lisitsa: the Ukrainian expert who can’t spell “Ukrainian”

the_dunce___1_by_mjranum_stock-d3hgvd6

 

Ukraine

Val FAIL #69. Will Valentina Lisitsa, the cunning virtuoso linguist, now start to rewrite Ukrainian grammar, or simply start a mass debate?

While attempting to mock President Poroshenko’s Ukrainian usage in her Tweet of 8/25/14, Ms. Lisitsa committed a first grader’s mistake in misspelling the word “Ukrainian”. She scolded Mr. Poroshenko’s use of a word that she wrote “… does not exist in the Ukranyan language”. (Her misspelling of “Ukrainian” (украïнскiй)  would be on a par to misspell “Amerykan” in English.)

In her famous 4/6/15 “Internet Confession”, Ms Lisitsa wrote: “I mastered Ukrainian language perfectly, far better than a so-called “president” of Ukraine.” Maybe “so-called” if you only speak broken Ukranyan?

For more information about the Valentina Lisitsa scandal, please visit Valentina Lisitsa Performance 
Since you’re here – we have a favor to ask. Russia’s hybrid war against Ukraine is ongoing, but major news agencies have gone away. But we’re here to stay, and will keep on providing quality, independent, open-access information on Ukrainian reforms, Russia’s hybrid war, human rights violations, political prisoners, Ukrainian history, and more. We are a non-profit, don’t have any political sponsors, and never will. If you like what you see, please help keep us online with a donation!

Tags: ,

 • Natasha Jatskevich

  Доречі, слово “строгий” таки вживається в українській мові – наприклад “строгий костюм”, “строгий стиль”, тощо.http://sum.in.ua/s/stroghyj І це слово радить Академічний Тлумачний Словник, на який посилається пані Лисиця. Проте схоже, що пані Лисиця не дуже знається на родах прикметників: “строгий” – чоловічого роду, та “строга” жіночого роду. І не знається на відмінюванні: Називний відмінок – “строга відповідність”; Місцевий відмінок – “у строгій відповідності”. Що і завадило їй знайти тлумачення слова “строгий”. І хоча стилістично корректніше було б сказати “у суворій відповідності”, проте вжитий паном Порошенко варіант не суперечить правилам української мови. http://sum.in.ua/s/stroghyj

  • Oknemfrod

   Цілком так, шановна Пані. І хоч ВЛ дійсно володіє українською досить вправно, їй вочевидь не вистачає мовної практики, з якої тільки і виховується те шосте почуття, яке зветься “чуття мови”, – звідси й випливає непорозуміння щодо різниці між “строгий” та “строгій”. І це є цілком природно, бо вона ж сама розповідала, що украінську не вживає ані в родині, ані поза нею. Здавалося б, якщо людина хапає іншого за слово і звинувачує в слабкому володінні українською, вона б мусила двадцять разів перевірити, що до чого лежить, бо інакше легко потрапити в халепу і, як кажуть англійці, “застромити собі ногу в рота”, – що, поміж іншим, наочно і сталось.

   Більш за все мене вражає те, що така талановита і розумна людина, як ВЛ (тільки послухайте її інтерв’ю на музичні теми), обрала цей жахливий шлях і, попри те, що вона вже безсумнівно зрозуміла його хибність і куди він прямує, продовжує собі чимчикувати, руйнуючи і повагу її музичних прихильників, і кар’єру, яку вона збудувала насправді титанічною працею, поєднаною з неабияким талантом і винахідливістю. І найгірше за все є добуток первісної брехні (на кшталт такої з “недолюдами”) і впертого повторення тієї самої брехні, хоч – знов – не маю жодного сумніву: вона вже цілком усвідомила, що її “доводи” спираються на суцільну брехню.

   Не маю щонайменшого уявлення, що (чи хто) спонукало ВЛ на таке безумство і навіщо взагалі було втручатись у політику, та ще й таким чином. Навіть якщо б вона просто дотримувалась музики і не вдавалась до політичного божевілля, її б в Торонто на руках носили. Ще б пак: одна з найпровідніших піаністів сучасності (ніде правди ховати!), яка зросла і набула освіти в Києві і в Україні – в тій самій консерваторії, з якої вийшов Горовиць. Просто шляки трафляють…

   Щодо ВЛ (чиє музичне мистецво я безмірно шаную), то хтів би нагадати слова Кобзаря: “Схаменіться! будьте люди, бо лихо вам буде”. Не прямуй в прірву.

   • AndrewO

    Що вона «талановита», не заперечую. Але «розумна»… це забагато! Тут німці мають дуже влучний термін «fachidiot». Йдеться про людину, яка проявляє широке знання у своїй вузькій галузі спеціалізації, а поза нею є, вибачте за слово, «ідіотом». Окрім цього, коли в людини бракує мудрості, второпності і людяності, ввесь «розум» іде на марно. 😉

    • Oknemfrod

     Так, пане Андріє, “розумний” – не те слово, що я його намагавсь дібрати (деякий час розмірковував над тим, яке саме вжити, але, очевидно, так і не зміг), бо розум означає більше, ніж просто додаток таких складових, як обізнаність, освіченість і тому подібне. Здається, для цього існує інше німецьке слово: “Gestalt”. На жаль, це явище (людина, видатна в певних галузях своєї діяльності, виявляється суто непридатною до здорового глузду і навіть порядності і чемності в інших – найчастіше, в політиці) є досить поширене, і часто-густо історія тому є свідок, особливо там, де це стосується мистецтва. Я певен, що Ви й самі таких прикладів можете навести чимало.

     • AndrewO

      Коли говорити про приклади «розумних», то дозвольте згадати про Вас, шановний Друже! 😉

     • Oknemfrod

      Дуже дякую, Друже, проте дозвольте мені нагадати Вам використаний Вами нещодавно вираз “це забагато” ;-).

 • Rods

  People in glass houses shouldn’t throw stones!

 • Oliver_Haddo

  Why do you use this porno type photo to attack her? You spell perfectly? What a self righteous prick. At least she speaks truth that matters and doesn’t recycle Washington propaganda and US media lies.

  • LorCanada

   She is recycling Putin’s wornout propaganda and Russian media lies.

   • David Doumèche

    Which ones actually ? are you talking by yourself, did you read her post, Or are you reciting a mantra ?

  • Brent

   Was it the cone on her head that turned you on? You might want to see a therapist about that…

 • LorCanada

  It is for Ukraine to decide on how they govern themselves since they are a SOVEREIGN NATION. Neither Russia or any other nation has any business meddling in their internal affairs. China understands this rule very well, and Russia’s Putin should too.

  • LorCanada

   There are also Pootie’s trolls who are out in full force over the internet and beyond spreading DISINFORMATION. It appears that you prefer to have Pootie run Kyiv now instead of allowing Ukraine, which is a sovereign nation, the freedom to decide its own destiny. And why are you supporting Putin who has illegally annexed Crimea as well as invaded east Ukraine? What’s in it for you?

 • Brent

  And who is going to renationalize the $200 billion+ that Putin and his cronies have stolen from all you dumb Russians? You’d better start worrying about that before you have to ride your mule to work in the future at your job at 55 Savushkina in St Petersburg. When your trolling gig ends, I’ll bet you have to eat that faithful mule…..

  • JabbaTheCat

   Lolz…anyone quoting GG to bolster their argument gets an immediate fail for their position and further disregard…